نصب غیر استاندارد دوربین مدار بسته

نوشته شده توسط: دسته: مقاله های آموزشی دوربین مدار بسته تاریخ: دوشنبه, ژوئیه 18, 2016 دیدگاه: 0 بازدید: 2223

در این مقاله می خواهیم به موردی اشاره کنیم که به ظاهر کوچک و بی اهمیت به نظر می رسد، اما در نهایت و پس از اتمام پروژه، باعث به وجود آمدن مشکلات فراوانی می شوند.

نصب دوربین روی باکس (جعبه تقسیم)

یکی از بدترین و اشتباه ترین روشهای نصب دوربین، پیچ کردن دوربین ها روی باکس (جعبه تقسیم) می باشد.

5 دلیل برای انجام ندادن این کار عبارتند از :

  •        محکم نبودن زیر ساخت دوربین به طوریکه با کوچکترین ضربه باعث شکستن درب باکس شده و موجب سقوط و آسیب دیدن دوربین می شود.

  •        در مواردی که نیاز هست برای عیب یابی، به متعلقات درون باکس مراجعه کنید. (تعویض آداپتور سوخته، چک کردن سوکت ها برای اطمینان) باید درب باکس را به همراه دوربین از روی باکس جدا کنید. مطمعن باشید که با انجام اینکار تنظیم دوربین شما به هم خواهد خورد و مجبور خواهید شد تا دوباره آن را تنظیم کنید.

  •        هنگامی که دوربین شما روی باکس و در ارتفاع نصب شده باشد، برای اینکه بخواهید به متعلقات درون جعبه دست پیدا کنید باید از نردبان استفاده کنید و درب باکس را به همراه دوربین از روی باکس جدا کنید، در این لحظه به دلیل امن نبودن و نداشتن تعادل و سطح اتکای مناسب بالای نردبان، امکان اینکه دوربین از دست شما رها شود بسشار زیاد است.

  •        در برخی از موارد پایه دوربین ها از درب باکس ها، کمی بزرگتر بوده و نصاب مجبور می شود یک یا چند پیچ از پایه دوربین را نبندد و یا به سفتی همه پیچ ها را در جای مناسب خود پیچ کند.

  •        جعبه های تقسیم به گونه ای طراحی می شوند که با توجه به محل های تعبیه شده برای پیچ ها ، تحمل وزن استانداردی دارند که با سوار کردن دوربین روی باکس این وزن به چند برابر بیشتر تغییر خواهد کرد و به مرور زمان  امکان کنده شدن و شکستن باکس و جای پیچ ها بسیار بالا خواهد رفت ، همچنین در مواقعی که دیوارها سست باشند و مقاومت کمتری داشتع باشند نیز این امر محتمل خواهد بود.

پس با مطالعه این موارد دانستیم که در اینکار، معایب بسیار بیشتر از مزایای انجام این کار خواهد بود. امیـــــدواریم با مطالعه این مقاله و رویت تصاویر مربوطه توسط کارشناسان و نصاب های عزیز، این موارد برای همیشه برطرف شود.

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

تولید کننده‌ها

چرا هایویژن

امروزه در بازار دوربین مداربسته کشورمان متاسفانه شاهد حضور چشمگیر اجناس بی کیفیت ساخت چین هستیم . همچنین این موضوع به دلیل عدم وجود گارانتی مناسب و معتبر همیشه نارضایتی مشتریان و مصرف کنندگان را به دنبال داشته. اما در کنار برند های بی کیفیت و نا مرغوب ساخت چین برندهایی نظیر هایک ویژن و داهوا نیز وجود دارند که علی رقم چینی بودن آنها دارای کیفیت و قیمت مناسبی در بین دوربین های مداربسته می باشند. نکته مهمی که حائز اهمیت بوده این است که متاسفانه برخی همکاران و افراد سودجو با واردات شخصی در ابعاد بسیار کوچک و فروش این محصولات در بازار با قیمت کمتر و حاشیه سود پایین تر ضربه بزرگی به بازار داخلی ایران همچنین فروشگاه های مجازی معتبر دوربین مداربسته وارد کرده اند. به طوری که به عنوان مثال برای استعلام قیمت یک مدل از دوربین داهوا در بازار شدیدا دچار مشکل و سردرگمی خواهید شد . چون قیمت ها با یکدیگر بسیار متناقض هستند . این امر باعث شده که مصرف کنندگان و باقی همکاران دوربین مداربسته اعتماد خود را به این برندها و به طور کلی به محصولات ساخت چین از دست بدهند. برند هایویژن از سال 1386 توسط شرکت مهندسی بنوان الکترونیک وارد بازار ایران شد . این برند یکی از معتبر ترین برند های دوربین مداربسته است و ساخت کشور کره جنوبی میباشد . کافیست برای بررسی کیفیت تصویر و کیفیت ساخت , این برند را با سایر برند های موجود در بازار ایران مقایسه کنید و به راحتی به برتری آن پی ببرید. همچنین از نظر قیمت محصولات مداربسته این برند نیز میتوانید آن را با محصولات مشابه کره ای دیگر موجود در بازار مانند سامسونگ مقایسه کنید و خواهید دید که قیمت هایویژن نسبت به کیفیت و کره ای بودن بسیار مناسب است. دوربین مداربسته هایویژن در ایران به تنهایی توسط شرکت مهندسی بنوان الکترونیک گارانتی میشود و توسط خود این مجموعه و نمایندگان رسمی آن عرضه خواهد شد. قیمت محصولات هایویژن در سراسر ایران یکسان است. فروشگاه مجازی مرکز هایویژن زیر نظر شرکت مهندسی پادان الکترونیک فعالیت میکند