نکاتی در مورد نصب دوربین های دید در شب با لامپIR

نوشته شده توسط: دسته: مقاله های آموزشی دوربین مدار بسته تاریخ: پنجشنبه, ژوئیه 21, 2016 دیدگاه: 0 بازدید: 2046

در موارد زیادی شاهد این مشکل بوده ایم که پس از نصب سیستم مدار بسته و تحویل آن به مشتری با گذشت زمان کوتاه مشتریان از تصاویر دوربین ها در زمان شب و تاریکی مطلق ناراضی هستند و با مراجعه به محل و بررسی دوربین ها به این نکته مهم رسیدیم. توجه داشته باشید وقتی یک دوربین دید در شب که دارای لامپ های مادون قرمز (IR) می باشد را در یک محل که تاریک است، نصب می کنید. نباید در نزدیکی دیدرس دوربین شیشه یا آینه وجود داشته باشد. وجود شیشه و آینه در دید مستقیم دوربین های دید در شب باعث انعکاس مستقیم نور مادون قرمز آن به داخل لنز و کانون اصلی تصویر خواهد شد و تصویر شما خراب خواهد شد.

و در مواردی هم که دوربین های دید در شب همپوشانی دارند توجه فرمایید که طوری زاویه ها را تنظیم کنید که نور مستقیم لامپ های دید در شب آن ها داخل لنز دیگر دوربین موجود در آن محل نتابد.

به نکته دیگری که حائز اهمیت است نیز توجه فرمایید، در بسیاری از مدل های دوربین دید در شب دام یک حلقه لاستیک سیاه رنگ وجود دارد. این حلقه در مدل هایی وجود دارد که قاب شیشه ای یا تلقی دوربین هنگام نصب از روی دوربین باید جدا شود. دلیل وجود این حلقه این است که وقتی شما قاب شیشه ای دوربین دام خود را می بندید ودر زمان تاریکی که چراغ های مادون قرمز روشن می شوند نور آن به داخل لنز می تابد. این امر بر اثر انعکاس نور آنها به قاب شیشه ای می باشد. وجود این حلقه لاستیکی به همین دلیل است که از نفوذ نور مادون قرمز به داخل لنز جلوگیری کند. پس نوجه داشته باشید که هنگام نصب این حلقه لاستیکی از دوربین جدا نشود. در مواردی پیش می آید که به دلیل غیر استاندارد بودن دوربین و قاب آن، باعث می شود که نور مادون قرمز به داخل لنز بتابد و تصاویر خراب شوند.

راه حل این مشکل فقط پوشاندن دور لنز می باشد. به این ترتیب که با یک چسب برق می توانید دور لنز را بپوشانید و به صورت دایره ای شکل چسب را دور لنز بچسبانید. در مرحله بعد قاب شیشه ای را ببندید و دقت کنید که چسب برق شما هنگام چرخش قاب شیشه ای جدا نشود و یا روی لنز را نگیرد. چسب برق باید طوری چسبانده شود که وقتی درب شیشه ای را می بندید، چسب کاملا به قاب شیشه ای بچسبد و از نفوذ نور کاملا جلوگیری کند با انجام اینکار خواهید دید که به راحتی مشکل خرابی تصاویر حل خواهد شد.

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

تولید کننده‌ها

چرا هایویژن

امروزه در بازار دوربین مداربسته کشورمان متاسفانه شاهد حضور چشمگیر اجناس بی کیفیت ساخت چین هستیم . همچنین این موضوع به دلیل عدم وجود گارانتی مناسب و معتبر همیشه نارضایتی مشتریان و مصرف کنندگان را به دنبال داشته. اما در کنار برند های بی کیفیت و نا مرغوب ساخت چین برندهایی نظیر هایک ویژن و داهوا نیز وجود دارند که علی رقم چینی بودن آنها دارای کیفیت و قیمت مناسبی در بین دوربین های مداربسته می باشند. نکته مهمی که حائز اهمیت بوده این است که متاسفانه برخی همکاران و افراد سودجو با واردات شخصی در ابعاد بسیار کوچک و فروش این محصولات در بازار با قیمت کمتر و حاشیه سود پایین تر ضربه بزرگی به بازار داخلی ایران همچنین فروشگاه های مجازی معتبر دوربین مداربسته وارد کرده اند. به طوری که به عنوان مثال برای استعلام قیمت یک مدل از دوربین داهوا در بازار شدیدا دچار مشکل و سردرگمی خواهید شد . چون قیمت ها با یکدیگر بسیار متناقض هستند . این امر باعث شده که مصرف کنندگان و باقی همکاران دوربین مداربسته اعتماد خود را به این برندها و به طور کلی به محصولات ساخت چین از دست بدهند. برند هایویژن از سال 1386 توسط شرکت مهندسی بنوان الکترونیک وارد بازار ایران شد . این برند یکی از معتبر ترین برند های دوربین مداربسته است و ساخت کشور کره جنوبی میباشد . کافیست برای بررسی کیفیت تصویر و کیفیت ساخت , این برند را با سایر برند های موجود در بازار ایران مقایسه کنید و به راحتی به برتری آن پی ببرید. همچنین از نظر قیمت محصولات مداربسته این برند نیز میتوانید آن را با محصولات مشابه کره ای دیگر موجود در بازار مانند سامسونگ مقایسه کنید و خواهید دید که قیمت هایویژن نسبت به کیفیت و کره ای بودن بسیار مناسب است. دوربین مداربسته هایویژن در ایران به تنهایی توسط شرکت مهندسی بنوان الکترونیک گارانتی میشود و توسط خود این مجموعه و نمایندگان رسمی آن عرضه خواهد شد. قیمت محصولات هایویژن در سراسر ایران یکسان است. فروشگاه مجازی مرکز هایویژن زیر نظر شرکت مهندسی پادان الکترونیک فعالیت میکند